ارسال اینترنت برای مناطق محروم توسط فیس‌بوک

آیفون ۶s در مرحله تولید قرار دارد
مرداد ۱۱, ۱۳۹۴

ارسال اینترنت برای مناطق محروم توسط فیس‌بوک

مدیرعامل فیس‌بوک سیستم‌های پشت پهپادهای‌شان را که قرار است به مناطق محروم دنیا اینترنت بفرستد توضیح داده است.

«مارک زاکربرگ»، مدیر عامل شرکت بزرگ فیس‌بوک، دیروز از پیشرفت پروژه‌ی اینترنت‌رسانی‌شان به مناطق مختلف خبر داد. زاکربرگ گفته است که پهپادهای آن‌ها (Drones) که توسط نور خورشید فعالیت می‌کنند، می‌توانند توسط لیزرها و سیگنال‌های رادیویی، مناطق محروم را مجهز به اینترنت کند.

 

 

FBDrone

زاکربرگ در این باره نوشته است: “خوشحال‌ام که از پایان ساخت هواپیمای «آکیلا» (Aquila) که برای پروژه‌ی Internet.org از آن استفاده خواهیم کرد خبر دهم. آکیلا هواپیمایی بدون سرنشین است که از آسمان اینترنت پخش می‌کند. پهنای بال آن (Wingspan) به‌اندازه‌ی یک «بویینگ ۷۳۷» است، اما وزنی به‌اندازه‌ی یک ماشین دارد و می‌تواند برای ماه‌ها در آسمان بماند.”

لیزرهایی که در هواپیماهای فیس‌بوک قرار می‌گیرند، برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌شوند. سیگنالی هم که اینترنت را پخش خواهد کرد، سیگنال‌های رادیویی خواهد بود.

زاکربرگ در این باره توضیح داده است: “ایستگاه‌های زمینی سیگنال‌های رادیویی را به یک هواپیمای مادر می‌فرستند و سپس آن توسط لیزر داده‌ها را به هواپیماهای دیگر منتقل می‌کند.”
پروژه‌ی Internet.org شرکت فیس‌بوک قصد دارد استفاده از خدمات اینترنتی را برای افرادی که دسترسی به اینترنت ندارند را ممکن کند. فیس‌بوک در حال حاضر در بخش‌های مختلفی از دنیا با اپراتورهای مختلف موبایل برای ارایه‌ی اینترنت مجانی همکاری می‌کند.

مدیر فیس‌بوک معتقد است که باید تمام افراد دنیا به اینترنت متصل باشند:‌ “تلاش‌های ما مهم است چون ده درصد از جمعیت دنیا در مناطقی زندگی می‌کنند که دسترسی به اینترنت در آن محدود است یا بطور کلی وجود ندارد. برای اینکه بتوانیم هزینه‌های چنین پروژه‌ای را کمتر کنیم، نیاز داریم تکنولوژی‌های جدیدی بسازیم.”

دیدگاه ها بسته شده است