سوالات متداول FAQ

برخی از مفاهیم و سوالات متداول در حوزه وب که شاید برای شما نیز سوال باشد ، به شرح زیر می باشد:

Host

هاست چیست؟

فضا و اطلاعات سايت شما بايد بر روی يكی از كامپيوترهای ميزبان که 24 ساعت متصل به اينترنت است قرار گيرد تا ديگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسي داشته باشند. در حقيقت ميزبان يا هاست ، تمام يا بخشي كوچك از فضاي يك كامپيوتر هميشه متصل به اينترنت است كه به مرورگرها اين امكان را مي‌دهد كه با تايپ دامنه شما در بخش مرورگر خود ، بتوانند به صفحات وب سايت شما دسترسي پيدا كنند و يا برنامه اي خاص را براي ايجاد آن صفحات اجرا كنند.

فضای هاست داراي يك آدرس اينترنتي منحصر بفرد بنام IP ، يك حوزه منحصــر بفرد و يك نام منحصـر بفــرد كه كامپيوتر شما را در شبكه مي شناساند ، مي باشد . بعبارت ديگر ، ميزباني يك سايت عبارتست از فراهم نمودن محلي مناسب بعنوان پايگاه اصلي براي ارسال و دريافت اطلاعات از طريق اينترنت که در اصطلاح فني به آن Web Hosting گفته می شوند.

Domain

دامین چیست؟

دامنه در حقيقت نام وب سايت شما مي باشد كه از دو قسمت نام و پسوند تشكيل شده است. پسوندهاي بين الملي رايج عبارتند از .com ، .net و .org كه داراي مصارف عمومي مي باشند. پس از انتخاب پسوند نام دامنه مهمترين قسمت تشكيل دهنده آدرس يك سايت مي باشد. اين نام از تركيب 3 الي 64 حرف ، عدد يا خط تيره (بدون فاصله) تشكيل مي گردد. اگر در ثبت عبارت خاصي به عنوان نام دامنه خود اصرار داريد كه اين عبارت قبلا ثبت شده باشد گريزي غير از تغيير پسوند مورد نظر خود نخواهيد داشت.
چنانچه آدرس سايت شما حاوي علامت تجاري شما باشد، مي توانيد جهت اطمينان از دسترسي آسانتر و حفاظت از نام تجاري خود كليه مشتقات و تركيبهاي آنرا بر روي پسوندهاي مختلف ثبت نماييد.

Web Traffice

ترافیک وب سایت چیست؟

ترافیک وب سایت عبارت است از مقدار اطلاعات تبادل شده بین یک وب سایت و کاربر که در اینجا کاربر همان بازدید کننده سایت است .با افزایش ترافیک سایت، ضمن بالا رفتن رنکینگ سایت، آمار بازدیدکننده های وب سایت تان نیز ازدیاد یافته و در نتیجه این عمل موجب افزایش فروش خدمات و محصولات شما خواهد شد

به عبارت دیگر افزایش ترافیک سایت در طراحی وب سایت معادل فروش بیشتر و ترغیب بازدیدکنندگان به خرید و افزایش مشتریان می باشد. افزایش ترافیک سایت شما، موجب سلب امتياز بازديد از سايت رقبای شما می شود. اگر وب سایت شما در بالاترین لیست نتایج موتورهای جستجو به نمایش در آید

SEO

سئوی سایت

سئو یا (Search Engine Optimization) SEO یعنی بهینه سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجوگر.

در راس موتورهای جستجو، گوگل در ایران و جهان حرف اول را می‌زند. سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد و گزینه‌های زیادی وجود دارند که می‌توان با رعایت کردن آن‌ها سئو سایت خودمان را تا حد زیادی بالا برد. سئو سایت یعنی میزان اعتبار ما در گوگل! هرچه این اعتبار بیشتر باشد شانس بیشتری برای دیده شدن توسط بازدید کنندگان خواهید داشت. درواقع می‌توان گفت که میزان پیشرفت سایت درگرو میزان سئو سایت است.

سئو در دنیای امروز بیش از همیشه به یک الزام برای کسب‌وکارها تبدیل شده است. دانش سئو و پیاده‌سازی اصولی آن، یکی از مهم‌ترین ابزارهای پیروزی در رقابت برای فروش بیشتر است. در این مسیر ابتدا باید با اصول اولیه و سپس روندهای به‌روز سئو آشنا باشید.